Konkurs „Co zawdzięczam pszczołom?”

Dzieci przedszkolne i uczniów z klas I-III szkół podstawowych z terenu województwa lubelskiego zachęcamy do poznania zwyczajów pszczół i udziału w drugiej edycji konkursu plastycznego realizowanego w tym roku pod hasłem  „Co zawdzięczam pszczołom?”. Poproście rodziców, aby poczytali Wam o tych małych owadach, a następnie samodzielnie narysujcie lub namalujcie odpowiedź na konkursowe pytanie. Na Wasze prace i rejestrację w konkursie czekamy do 4 maja 2021 r.

Pamiętajcie, praca powinna być wykonana w wymiarze przestrzennym płaskim dowolną techniką (np. farbami lub kredkami), koniecznie w formacie poziomym na kartce A3 lub A4.

W tegorocznej edycji czekamy wyłącznie na zgłoszenia elektroniczne, przy czym:

  • najpierw należy wypełnić interaktywny formularz zgłoszeniowy wraz z wymaganymi zgodami zamieszczony pod adresem lubelskie.pl/pszczola,
  • a dopiero potem dosłać skan lub zdjęcie pracy na adres skrzynki mailowej pszczola@lubelskie.pl, w tytule wpisując hasło: KONKURS PLASTYCZNY „CO ZAWDZIĘCZAM PSZCZOŁOM?”.

Do zwycięzców w dwu kategoriach wiekowych (przedszkolnej i szkolnej) trafią nagrody rzeczowe, w tym do:

  • laureatów 1. miejsc – dwie nagrody o wartości ok. 600 zł każda,
  • laureatów 2. miejsc – dwie nagrody o wartości ok. 500 zł każda,
  • laureatów 3. miejsc – dwie nagrody o wartości ok. 400 zł każda.

Jury przyzna także po 50 wyróżnień w obu kategoriach, czyli w sumie 100 równorzędnych nagród rzeczowych o wartości ok. 150 zł każda.

Szczegółowe informacje nt. konkursu, w tym interaktywny formularz zgłoszeniowy, znajdują się na stronie www.lubelskie.pl/pszczola w zakładce „Konkursy”.

Do udziału zapraszają: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego (organizator), Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w LublinieKuratorium Oświaty w Lublinie (współorganizatorzy) oraz Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych (partner konkursu).  Projekt realizowany jest w ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej „Lubelskie – wspólnie dla pszczół”.

DO POBRANIA:

mat. lubelskie.pl

Translate »