Uroczyste obchody Dnia Niepodległości

11 listopada 2021 roku w Tomaszowie Lubelskim odbyły się uroczyste obchody 103. rocznicy odzyskania niepodległości oraz uroczyste odsłonięcie instalacji patriotycznej – Łuk Zwycięstwa.

Pierwszym punktem zaplanowanych uroczystości było złożenie wieńców pod pomnikiem upamiętniającym pobyt Marszałka Józefa Piłsudskiego na Siwej Dolinie.

Po złożeniu wieńców delegacje udały się do kościoła pw. św. Józefa w Tomaszowie Lubelskim na montaż słowno-muzyczny uczniów I LO im. Bartosza Głowackiego w Tomaszowie Lubelskim oraz mszę święta w intencji Ojczyzny.

Po mszy odbył się uroczysty przemarsz z udziałem Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej pod batutą Bogdana Pałczyńskiego, III-go Zamojskiego Batalionu Zmechanizowanego oraz pocztów sztandarowych przybyłych na uroczystości. Kolejnym punktem w programie uroczystości było odsłonięcie instalacji – Łuk Zwycięstwa, która znajduje się na terenie I LO im. Bartosza Głowackiego w Tomaszowie Lub.

W wydarzeniu udział wzięli m.in.: Tomasz Zieliński – Poseł na Sejm RP, który reprezentował Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, Grzegorz Tchórzewski – Szef Gabinetu politycznego Wiceprezesa Rady Ministrów Jacka Sasina oraz Ryszard Madziar – Doradca Wiceprezesa Rady Ministrów Jacka Sasina, Monika Żur – Dyrektor Zamojskiej Delegatury Kuratorium Oświaty w Lublinie w imieniu Ministra Edukacji i Nauki, Henryk Karwan – Starosta Tomaszowski oraz Jarosław Korzeń – Wicestarosta i Prezes Stowarzyszenia Samorządów Powiatu Tomaszowskiego.

Ostatnim punktem programu był koncert „Blask Bitewnej Chwały” Jana Pietrzaka i Przyjaciół na deskach Tomaszowskiego Domu Kultury.

Partnerem uroczystości był Samorząd Województwa Lubelskiego w ramach programu „Warto być Polakiem”

Galeria zdjęć:

https://photos.app.goo.gl/41fRbgdE77Efn6Cy6

Translate »