VI Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznej

Już po raz szósty Zespół Szkół Techniczno-Zawodowych im. Macieja Rataja w Tomaszowie Lubelskim we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Tomaszowie Lubelskim zgromadził dzieci i młodzież z tomaszowskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych na VI Powiatowym Przeglądzie Pieśni Patriotycznej, który odbył się 8 listopada 2021r. w Tomaszowskim Domu Kultury.

Na scenie sali widowiskowej TDK swoje umiejętności wokalne i instrumentalne zaprezentowało 24 uczniów z następujących szkół:
• Szkoła Podstawowa Nr 1 w Tomaszowie Lubelskim: Paulina Kaznowska, Wiktoria Podborna i Amelia Rechul (opiekun p. Małgorzata Korzeniowska-Witt)
• Szkoła Podstawowa Nr 2 w Tomaszowie Lubelskim: Lena Jakubus i Aleksandra Mazur (opiekun p. Małgorzata Giska)
• Szkoła Podstawowa Nr 3 w Tomaszowie Lubelskim: Natalia Rachańska i Oliwia Malec (opiekun p. Monika Kulczyńska)
• I Liceum Ogólnokształcące w Tomaszowie Lubelskim: zespół wokalny „The One” w składzie: Aleksandra Wójtowisz, Amelia Knap, Katarzyna Miziuk, Amelia Wiatrak i Ewa Mazur (opiekun p. Katarzyna Ważna)
• II Liceum Ogólnokształcące w Tomaszowie Lubelskim:
Wiktoria Wajda, Natalia Świerczyńska (opiekun p. Joanna Dziuba i p. Małgorzata Piwko)
• Zespół Szkół Techniczno-Motoryzacyjnych w Tomaszowie Lubelskim: Wojciech Pudełko (opiekun p. Danuta Gęborys)
• Internat przy Zespole Szkół Techniczno-Zawodowych w Tomaszowie Lubelskim: Natalia Marszalec (opiekun p. Małgorzata Szałapaj)
• Zespół Szkół Techniczno-Zawodowych w Tomaszowie Lubelskim: zespół Budowlanka Music Band w składzie:
Natalia Pilipiec, Patryk Dziura, Mateusz Malec, Jakub Lasota, Oliwier Litkowiec, Jakub Mirecki, Michał Rzeszutek i Damian Zub (opiekun p. Iwona Malec, p. Katarzyna Sawicka-Neć i p. Monika Pitura).
Gościem honorowym przeglądu był Chór Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Camerata” (opiekun p. Piotr Giska), którego występ był dowodem na to, że patriotyzm jest wartością ponadczasową i bliską sercu każdego człowieka, niezależnie od wieku.
Spotkanie nie odbyłoby się bez wsparcia finansowego. Nagrody dla wykonawców i opiekunów ufundowali: Powiat Tomaszowski, Urząd Miasta Tomaszów Lubelski, Tomaszowski Dom Kultury, SVZ Tomaszów Sp. z o o oraz Pan Jacek Neć Centrum Okien i Drzwi.
Na zakończenie głos zabrała dyrektor Zespołu Szkół Techniczno-Zawodowych w Tomaszowie Lubelskim p. Anna Byczuk oraz dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury, Kultury Fizycznej Starostwa Powiatowego w Tomaszowie Lubelskim p. Andrzej Bulicz, którzy podziękowali wszystkim wykonawcom za dostarczenie tak wielu niezapomnianych wrażeń, a następnie wręczyli uczestnikom i ich opiekunom upominki i pamiątkowe dyplomy.
Organizatorzy dziękują wszystkim wykonawcom, opiekunom, przybyłym gościom, przedstawicielom władz, sponsorom oraz wspaniałej publiczności za przyjęcie zaproszenia.
Szczególne podziękowania pragną wyrazić dyrektorowi Tomaszowskiego Domu Kultury p. Dariuszowi Krechowi za udostępnienie sali teatralnej, p. Pawłowi Zakrzewskiemu i p. Michałowi Skalskiemu za nagłośnienie oraz p. Jerzemu Wawrzyńskiemu za oświetlenie i przygotowanie dekoracji.
Przegląd zorganizowały p. Iwona Malec i p. Katarzyna Neć.
Spotkanie prowadzili uczniowie z klasy IV g Beata Chojna i Karol Jadczyszyn.
Poczęstunek dla uczestników i gości przygotowały panie Barbara Kuźniarz, Iwona Glina, Ewa Wójtowicz i Małgorzta Cuch oraz uczniowie klas II u i III az.
Obsługę fotograficzną zapewniły uczennice z klasy IV g Paulina Ciećko i Amelia Dudek.
Organizatorzy wyrażają nadzieję, by za rok móc znów spotkać się na kolejnym ,,Powiatowym Przeglądzie Pieśni Patriotycznej”, na który już dziś gorąco zapraszają.
mat. ZST-Z

 

Translate »